Kredyt na zakup nieruchomości

Przy zakupie mieszkania, domu czy działki, trzeba zazwyczaj wspomóc się kredytem hipotecznym. Z założenia, ze względu na wysoką kwotę kredytu, jest to zobowiązanie wieloletnie, a sam produkt, poza odsetkami, obarczony jest różnymi dodatkowymi opłatami. Właśnie dlatego tak ważne jest wybranie najkorzystniejszego rozwiązania, gdyż konsekwencje tego wyboru odczuwalne są przez Kredytobiorcę w długim okresie.

Dowiedz się więcej »

Kredyt na budowę domu

Kredyt na budowę domu to inaczej kredyt budowlano-hipoteczny. Jest to kredyt przeznaczony na budowę domu lub jej dokończenie. W niektórych bankach można sfinansować jednym kredytem zakup działki i budowę domu.

Dowiedz się więcej »

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to inaczej pożyczka gotówkowa udzielana przez banki na dowolny cel. Kredyt taki charakteryzuje się krótkim terminem spłaty – maksymalnie do 10 lat. Kwota kredytu również jest ograniczona – zazwyczaj do 150 tys. zł.

Dowiedz się więcej »

Pożyczka hipoteczna

Jest to pożyczka udzielana przez banki na cel dowolny, ale pod zabezpieczenie hipoteczne. W porównaniu do kredytu hipotecznego, dla pożyczki wymagany jest większy wkład własny (od 20%) oraz zazwyczaj dostępny jest krótszy okres kredytowania (przeważnie do 20 lat). Pożyczka hipoteczna ma, podobnie jak kredyt, zmienne oprocentowanie składające się ze stałej marży i zmiennej stawki WIBOR. Natomiast jest ona droższa od kredytu hipotecznego, właśnie ze względu na dowolność celu kredytowania.

Dowiedz się więcej »

Kredyt hipoteczny konsolidacyjny i refinansowy

Kredyt hipoteczny konsolidacyjny jest to kredyt w ramach którego można skonsolidować takie zobowiązania jak kredyt hipoteczny, kredyty gotówkowe czy np. zadłużenia na kartach kredytowych.

Dowiedz się więcej »

Kredyt MdM

Program Mieszkanie dla Młodych to rządowy program wsparcia osób w wieku do 35 roku życia w nabyciu przez nich pierwszego mieszkania lub domu. Dla osób posiadających co najmniej troje dzieci, warunek ograniczenia wiekowego oraz faktu nie posiadania wcześniej nieruchomości mieszkalnej nie obowiązuje.

Dowiedz się więcej »